Ersağ Papatya Özlü Sıvı Sabun Özellikleri

Ersağ Papatya Özlü Sıvı Sabun, adından da anlaşılacağı üzere papatya özüyle zenginleştirilmiş içeriğiyle hijyeni sağlamaktadır. Ersağ Papatya Özlü Sıvı Sabunu diğer sabunlardan üstün kılan yönü ise cilde olan olumlu etkileridir. Peki Ersağ Papatya Özlü Sıvı Sabunun Özellikleri nelerdir?

ERSAĞ PAPATYA ÖZLÜ

SIVI SABUN

Ersağ Papatya Özlü Sıvı Sabun’un Özellikleri

İçeriği Chamomilla Recutita (papatya özü) bakımından zengindir. Geleneksel olarak Alman papatyası olarak ifade edilmektedir.

Papatyanın anti-inflamatuar özellikte olduğu bilinmektedir. Birçok aktif bileşenlere sahip olduğu için güçlü etkilerinin yanında, bitkilerin içeriğindeki flavanoidlerden apigenin,luteolin ve quarcetin içerir. Ayrıca uçucu yağlardan alfa bisabolol ve matricine sahiptir.

Ersağ papatya özlü sıvı sabunu özlelikleri ve faydaları
Ersağ Papatya Özlü Sıvı Sabunları

Bisabolol özelliği ile anti-inflamatuar, anti-bakteriyal, anti-irratasyon, anti-fungal ve allerjik olmayan etkiler kazandırır. Özellikle Alman ve roman papatyaları bu esansiyel yağı yüksek oranda içerir.

Kamazulen: Azulen içeriği iltihap kurutucu özellik göstererek bilinen güçlü bir anti-inflamatuardır. Cilt üzerinde kronik iltihaplanma sonunda geçmeyen sedef ve egzama gibi hastalıkların semptomlarının yatıştırılmasına yardımcıdır.

Apigenin: güneşten kaynakli oluşan cilt hasarını azaltmaya yardımcıdır. Kanser hücrelerinin çoğalmasını engellediği için cilt kanseri üzerine de önemli çalışmalar mevcuttur.

Papatya özünün cilt üzerinde görülen en büyük faydaları cildi tekrar düzenlenmesi( rejenerasyon-yenilenme) ve kuru cilt görünümünü azaltmasıdır.

Duyarlı ciltlerde özellikle bebeklere özel yapılan ürünlerde papatya özü tercih edilir. Cilt duyarlığını azalttığı için çevresel faktörlerin( hava, toz partikülleri, sentetik giyinim vb) vücuttaki yan etkisini azaltmaya yardımcıdır.

Cildi nemlendirirken, içeriğindeki flavanoidler bakımından zengin olduğu için antioksidan içeriği fazladır. Cilt hasarlarını minimize eder.


Ersağ Papatya Özlü Sıvı Sabun fiyatlarını incelemek için metne tıkla.

Ersağ sistemi, üyelik avantajları ve kariyer basamakları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için metne tıkla.

İndirim ve kampanyalardan yararlanmak için hemen ücretsiz Üye Olun. Üye olmak için metne tıkla.

Üye olmadan sipariş vermek için metne tıkla.


Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir